Świece rzepakowe

Dlaczego wosk rzepakowy?

Jest wegański, biodegradowalny, topi się już w 52०C i spala bardzo wolno. Pięknie uwalnia zapach. Podczas spalania nie kopci i nie emituje toksycznych substancji. Rzepak, z którego wykonany jest nasz wosk, pochodzi z Europy. Nie dodajemy do niego żadnych utwardzaczy i innych ulepszaczy. Jest w 100% naturalny!

Dlaczego olejki eteryczne?

Nasze olejki są certyfikowanymi, naturalnymi wyciągami z roślin. Bardzo dobrze współpracują z woskiem rzepakowym, który nie nagrzewa się tak bardzo jak woski syntetyczne, dzięki temu olejki zachowują swoje właściwości. Pięknie pachną! Olejki eteryczne to esencja tego, co najlepsze w roślinach. Naturalnie.

Naturalne zapachowe świece rzepakowe dla tych, którzy otaczają się zapachem świadomie

Czy Ty też jesteś tego zdania, że zapach jest dla wnętrza tym, czym biżuteria dla stylizacji? Naturalne zapachowe świece rzepakowe pozwolą Ci otaczać się przyjemnym aromatem świadomie i bez poczucia winy. Produkujemy je bowiem z najbardziej przyjaznego środowisku surowca, czyli z wosku rzepakowego o mlecznej barwie i kremowej konsystencji. To jeden z najlepszych roślinnych materiałów, służących do tworzenia świec zapachowych. Od konkurentów wyróżnia go to, że jest najbliższy sercu natury. 

Dlaczego warto pokochać świece zapachowe?

Naturalne zapachy mają szczególne właściwości. Aromat cytrusów jest odświeżający i pobudzający. Paczula rozpala zmysły. Odpowiednio dobra kompozycja zapachowa jest w stanie otulić nas nutami, które oddziałują zarówno na umysł, jak i na ciało. Świece zapachowe, które bazują na połączeniach podstawowych, naturalnych woni roślinnych są w stanie pomóc nam odprężyć się po ciężkim dniu w pracy, wyzbyć się niepokoju i lęków, lepiej wypocząć i nabrać energii do działania. Jednak, aby zapach działał korzystnie, nie może być sztuczny ani zbyt intensywny. Istotne jest zarówno jego źródło, jak i nośnik. Właśnie dlatego w naszych świecach zapachowych znajdziesz samą naturę - naturę, która nigdy nie działa na naszą niekorzyść. Bazą każdego słoiczka wypełnionego aromatem jest wosk rzepakowy pochodzenia europejskiego. Z kolei za aromat każdej kompozycji odpowiadają olejki zapachowe do świec, czyli naturalne certyfikowane olejki eteryczne, będące czystymi wyciągami roślinnymi o niebywałym wpływie na nasze zmysły i dobre samopoczucie. 

Naturalne świece zapachowe dla najbardziej wymagających i świadomych konsumentów

Wszystkie nasze codzienne wybory - zwłaszcza konsumenckie - mają znaczenie dla środowiska i przyszłych losów planety. Jeśli tu jesteś, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, dlaczego powinniśmy jak najszybciej zrezygnować ze świec zapachowych z parafiny. Palenie ich wyrządza szkodę zarówno naturze, jak i nam samym. Alternatywa w postaci świeczek z wosku roślinnego nie zawsze stanowi idealne rozwiązanie. Najlepszym przykładem jest soja, którą uprawia się dzisiaj masowo, wycinając lasy, a także sprowadza spoza Europy, co pozostawia po sobie ogromny ślad węglowy. Mamy jednak rozwiązanie - naturalne świece zapachowe z wosku rzepakowego, który pochodzi od roślin uprawianych w zrównoważony sposób na naszym kontynencie. Na dzisiejszą chwilę nie da się wskazać surowca bardziej ekologicznego. Podczas produkcji naszych świec trzymamy się również idei zero waste, dlatego wewnątrz szklanego słoiczka znajdziesz tylko naturalny bawełniany knot i olejki eteryczne, a samo opakowanie możesz wykorzystać ponownie.

Dlaczego właśnie wosk rzepakowy, czyli jak powstają nasze naturalne świece rzepakowe? 

Świeca zapachowa z wosku rzepakowego to coś więcej niż tylko produkt "eko". Nasze świece nie stanowią żadnego kompromisu pomiędzy jakością a walorami użytkowymi, ekologicznością czy estetyką. Każdy produkt zamknięty jest w słoiczku szklanym, który po wypaleniu świecy doskonale sprawdza się jako miejsce do przechowywania czy samodzielna dekoracja. W jego wnętrzu znajdziesz natomiast stworzoną metodami tradycyjnymi mieszankę wosku rzepakowego i olejków zapachowych do świec (olejki eteryczne). Dlaczego właśnie wosk rzepakowy? Duże znaczenie ma tu zrównoważone pochodzenie, czyli tradycyjne formy uprawy na terenie Europy, jednak nie wolno zapominać także o walorach praktycznych wosku z rzepaku. Świeca zapachowa rzepakowa jest kremowa, ma mleczny kolor i konsystencję odporną na kruszenie czy pękanie. Topi się już w 52 stopniach Celsjusza i bardzo wolno wypala, co pozwala dłużej cieszyć się przyjemnym światłem, ciepłem i zapachem. Co więcej, wosk rzepakowy jest woskiem wegańskim, biodegradowalnym, nieemitującym toksycznych substancji ani niekopcącym. Warto podkreślić też, że stanowi idealny nośnik dla zapachu - uwalnia go w sposób równomierny i sprawia, że aromat spowija wnętrza w sposób nienatarczywy jeszcze długo po zgaszeniu knota.

Dlaczego wybieramy tylko naturalne olejki zapachowe do świec?

Świece zapachowe w szkle często pachną jedynie w opakowaniu. Po ich otwarciu zapach ulatnia się, a przy zapaleniu zupełnie zmienia się jego kompozycja. Takie efekty towarzyszą paleniu świec ze sztucznymi aromatami, które nie mają żadnych korzystnych dla umysłu i ciała właściwości. Nasz wosk ma w sobie olejki zapachowe do świec, które są naturalną roślinną esencją. Wykorzystujemy tylko certyfikowane olejki eteryczne i łączymy je w unikalne kompozycje o konkretnym działaniu - wyciszającym, pobudzającym, odświeżającym, dodającym energii. Nie musisz więc znać się na właściwościach takich ekstraktów, aby móc korzystać z ich naturalnego sposobu oddziaływania na umysł i zmysły. Pamiętaj również, że nasze świece handmade bazują na wosku rzepakowym, który nie nagrzewa się tak bardzo jak inne. Dzięki niższej temperaturze zapach olejków eterycznych uwalnia się w bardziej optymalnych warunkach i nie zostaje pozbawiony naturalnych właściwości terapeutycznych. 

Dlaczego warto zainwestować w świece handmade?

Świece zapachowe duże to piękna ozdoba wnętrza, stanowiąca wręcz biżuteryjny dodatek do jego aranżacji. Jeśli nie jest Ci obojętne, czym otaczasz się na co dzień, zwróć uwagę na jakość i staranność wykonania, jaki mogą zaoferować nasze świece handmade. Tradycyjny sposób produkcji sprawia, że każda z nich jest unikatowa, jedyna w swoim rodzaju. Co więcej, realizujemy także indywidualne zamówienia, dzięki czemu masz możliwość zamówienia oryginalnej świecy zapachowej na prezent dla bliskiej osoby lub dla siebie. Każdy zasługuje na chwilę luksusowego relaksu, ale nie powinien całkowicie zapominać przy tym o otaczającym go świecie. Nasze świece zapachowe w szkle zostały stworzone po to, aby dawać przyjemność nieobarczoną poczuciem winy. Są ekologiczne, bezpieczne i idealnie wpisują się w nurt zero waste. Sięgając po jeden ze słoiczków, możesz mieć pewność, że jest to najlepszy wybór dla Ciebie i dla naszego środowiska, ponieważ robimy wszystko, co w naszej mocy, aby każda świeczka zapachowa z naszą etykietą reprezentowała wyłącznie naturę.

W celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie oraz dostosowania sklepu do Twoich indywidualnych potrzeb korzystamy z plików cookies. Możesz je kontrolować za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.